پاسخ به کامنت

بانو آسیه عزیز:آدرس مراکزی رو در محدوه تجریش یا هفت تیر خواسته بودید، در تجریش من این چند تا رو گاهی سر می زنم:

بهزیستی شهید قدوسی: نیاوران کوچه گل سنگ سوپر مارکت گل سنگ آدرس پستی اش رو بلد نیستم من همیشه از سه راه یاسر می رم اون سمتی اما خیابان باهنر خیابان تبریزی نزدیک یه بوستان و پارک درست کوچه گل سنگ که برید یا سوپر گل سنگ رو بلد باشید به راحتی پیدا می کنید این مرکز رو. تلفن هاش رو می نویسم شاید اونا بهتر از من آدرس بدهند:22719444 -22719090 -22709012 این مرکز دولتی است.پرورشگاه و محل نگهداری پسرها است.

مرکز معصومی که دولتی بوده واگذار شده به بخش خصوصی. این هم توی چیذره خیابان شهید محمودیان درست کنارش یه  حوزه علمیه ای چیزی هست مخصوص خانمها گمونم . تلفن:22693351

اگه اطلاعات کاملتری می خواهین باید با بهزیستی شمیرانات تماس بگیری اونها آدرس کاملی از مراکز حوزه شمیرانات که تجریش هم جزی از اون هست رو به شما می دهند. شماره بهزیستی شمیرانات هم اینه:88778052 الی 3 و 88797987 .

در مورد هفت تیر هم یه مرکز هست که خصوصیه خیلی هم وضعش بد نیست برای آدرس کاملتر در اون محدوه با بهزیستی کل در پیچ شمرون باید تماس بگیری تا بهتر راهنمایی بشی شماره اش اینه: 77636081 الی 7 و بخش اجتماعی حالا یا شبه خانواده یا بگو با خانم لطفی اتاق 110 می خواهم صحبت کنم .

اینها اطلاعاتی بود که خواسته بودیداما اگر در کل یه راهنمایی از من بخواهی یا نتیجه سالها همراهی من در این کار رو بخواهی می تونم بگم که : اصولا مردمی که برای کمک به بهزیستی مراجعه می کن ترجیح می دهند به پرورشگاهها کمک کنند و مخصوصا محل نگهداری دخترها و سن کم هم باشن! حق انتخاب با مردمِ اما واقعیت اینه که مراکز نگهداری پسرها به مراتب بسیار محرومتر هستن چون کمک کمتری می گیرن و مردم همه تمرکزشون روی مراکز دخترونه است! و یا تعداد کمتری از مردم به سراغ مراکز نگهداری از معلولین ذهنی حرکتی میرن درحالیکه این مراکز هم بسیار احتیاج به کمک دارند.  مثلا مرکز امام علی که در اُزگل قرار داره گرچه کمک های مردمی رو داره اما به شدت نیاز به ملافه خوراکی پول و لباس برای معلولین داره یا مرکز رُفیده که در قیطریه است خیابان برادران سلیمانی کوچه نعمتی تلفن 22678511 اگر بدونی چقدر اینها به کمک نیاز دارند اما مردم ما متاسفانه شبهای محرم فقط دیگ برنج بار می ذارن که بگن نذری دارن!!نمیان 3 توپ پارچه ملافه بخرن بدهن به یه مرکز که محتاج تر از شهدای کربلاست!!!

من خدای نکرده نیت هیچ کس رو در کمک به بچه ها پرس و جو نمی کنم اما مراکز بسیار زیادی هستند اینها رو میگم که اگر یکی در اطرافیانت خواست کمک کنه شما در جریان باشی و بهش خبر بدی.

مرکزی توی افسریه هست که محل نگهداری پسرهای  نوجوانِ و اگر بری اونجا حتی باورت نمی شه این یک مرکز بهزیستی دولتی است!! و دولت اختلاس میلیاردی رو بی خیال می شه و اونوقت این بچه ها توی یه محل مثل گاراژ زندگی می کنن تا امروز که با بهزیستی های مختلف کار کرده ام محرومتر از بهزیستی افسریه توی پایتخت کشوری که زیر خاکش نفت داره چیزی ندیده ام!!! من شماره موبایل مدیر این مرکز رو دارم اگه بخواهی می تونم بهت بدهم باهاش صحبت کنی!

در هر حال هر مرکزی که تشریف ببرید و هر جوری که کمک بکنید مطمئنم راه خوبی رو انتخاب کرده اید اینها رو به هوای پاسخ به کامنت شما اینطور طولانی نوشتم چون ممکنه اینجا دیگه ننویسم و اگه یکی میاد حداقل با خبر بشه از اوضاع. اگه دیر شد جواب کامنتت منو ببخش بیش از اونچه فکر کنی این روزها گیرم.

اگر سوالی داری می تونی بپرسی کامنتت رو تائید کرده بودم اما جوابش طولانی بود مجبور بودم مفصل بنویسم .ممنون که حوصله کردی و خوندی.

***********

پاسخی کوچک به کامنتی خصوصی

برگ بید عزیز من خوبم فقط خیلی درگیرم ممنون از تو و احوالپرسی هات دخترک نازت رو برام ببوس خوشحالم زندگی رو زنده نگه میداری به زودی برات ایمیل می دهم.

 

/ 9 نظر / 86 بازدید
شیرین.م

سلام نیوشا جون. چرا پیدات نیست؟ کجایی؟ فکرم این روزا مشغولته اما چون احساس کردم ممکنه ناراحت بشی خاموش موندم.[نگران]

شیرین.م

نیوشا جونم حال دلم خرابتر و بدتر از همیشه است.... قول دادی بهم سر بزنی عزیزکم.... نیومدی.... دلم هواتو کرده بود...

اسیه

سلام دوباره واقعا ممنون خیلی خیلی لطف کردی نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم.. فقط یه لطفی کن و این پست را پاک نکن.. ممنون

بهناز

غمگینم می کنی ولی باز دوست دارم بیایم. بغضم را که می شکنی هنوز می دانم برای بغض های بعدی پر از گریه ام عزیز.

اسیه

سلام دوباره ببخشید می دونم سرت شلوغه.. اگه ممکنه آدرس یا شماره تلفن اون مرکز پسرا توی افسریه را به من بده خیلی خیلی ممنون امیدوارم همیشه شاد شاد باشی

مينا

سلام نيوشاجان.من مي خواستم ماهانه مبلغي رو به يكي از اين مراكز پرداخت كنم.و فكر مي كنم اوني كه تو افسريه هست بيشتر كمك بخوان.اگه ميشه شماره اي بهم بدي تا باهاشون تماس بگيرم.ممنون ميشم.

آرمین

سلام معنی اسم آنیوشا چیه؟؟؟ و ایا تو وبلاگنو کسی بع این نانم هست؟؟؟